Mob: +420 777 824 714

Montážní návod revizních dvířek TUR a STURA


Montáž revizních dvířek do sádrokartonových příček a stropů:

Revizní dvířka se montují až po opláštění, pokud je za opláštěním k dispozici volný prostor hluboký alespoň 150 mm. V ostatních případech se revizní dvířka instalují společně s opláštěním. Víko dvířek otevřeme v pravém úhlu vůči rámu dvířek. Povolíme zajišťovací pásek v rámu a posuneme víko směrem ven ze šlicu. Tím dostaneme víko ven z rámu. Rám dvířek všech rozměrů je nutné uchytit na nosný CD nebo CW profil tak, aby každá strana rámu byla přišroubovaná k nosným profilům pomocí samořezných šroubů (otvory v ramů jsou již vysekány), přičemž je třeba použít alespoň dva samořezné šrouby na každou stranu rámu. Jestliže je rám pevně a dobře ukotven, následuje nasazení a zajištění víka zajišťovacím páskem.
Pohledová (přední) plocha dvířek se vyrovná s okolní plochou stropu nebo příčky. Vzniklé spáry se přestěrkují spárovacím tmelem (např. Uniflot, Vario). U protipožárního provedení se použije zpevňující protipožární páska. Celá přední plocha dvířek se přestěrkuje spárovacím tmelem nebo protipožární stěrkou (např. Fireboard). Spára mezi rámem a křídlem dvířek se očistí a po zaschnutí se přezkouší řádné otevírání a zavírání dvířek.


Montáž revizních dvířek do zděných příček:

Dvířka se do montážního otvoru osazují dodatečně. Montážní otvor musí min. o 5 mm větší než je vnější rozměr rámu dvířek. Rám revizních dvířek se kotví do zdiva pomocí hmoždinek do předem připravených otvorů. Spáry mezi rámem dvířek a zdivem se vyplní protipožárním tmelem nebo pěnou o stejné nebo větší protipožární odolnosti jakou mají dvířka.


Pravidelná kontrola funkčnosti:

Je nutné pravidelně provádět kontroly správné funkce protipožárních dvířek. Kontroly se provádějí vždy po malování stropu či příčky nebo při jakékoliv manipulaci s podhledy (např. jejich čištění, výměna osvětlovací techniky apod.) nejpozději však každé 3 roky.


Typy revizních dvířek TUR a STURA


TYPY REVIZNÍCH DVÍŘEK TUR A STURA


Popis revizních dvířek:

Rám dvířek je svářen z pozinkovaného ocelového plechu tl. 1,5 mm.
Provedení rámu (L,P,Z, viz provedení rámu) zavisí na rozměru a typu revizních dvířek. Vnitřní obvod rámu je opatřen protipožární a kouřotěsnou páskou, zabraňující průniku ohně a kouře spárou mezi rámem a víkem. Rám dvířek se připevňuje do příčky nebo do stropu samořeznými šrouby. Uchycení rámu do sádrokartonových konstrukcí je možné pouze na nosné profily.
Víko je demontovatelná část, do rámu je usazeno pomocí dvou maticových nýtů a je opatřeno zámky (automatická západka, klička nebo zámek FAB). Přední strana víka může být plechová (typ TUR 20) nebo vyplněna sádrokartonovou deskou či keramickým obkladem (typ STURA 20).
U protipožárního provedení je dále výplň tvořena tepelnou a zvukovou izolací a protipožární deskou.


Rozměry revizních dvířek:


Revizní dvířka do sádrokartonových příček:


  • od 300x300 mm až po maximální rozměr 900x1300 mm, a to po 100 mm (u obkladu libovolný rozměr)

Revizní dvířka do zděných příček:


  • do rozměru 900x1800 mm (dvoukřídlé), s odstupňováním po 100 mm

Revizní dvířka do stropu:


  • do rozměru 900x900 mm, s odstupňováním po 100 mm

Na přání zákazníka je možné vyrobit libovolný rozměr, avšak pouze do rozměru maximálního.


Provedení rámu u dvířek TUR a STURA


Rám provedení L

Určen primárně do sádrokartonových stěn. Uchycení se provádí na nosné profily sádrokartonového systému. Tento tvar rámu se vzhledem ke své mezní pevnosti používá do rozměru 500x500 mm.
Rám provedení L Rám provedení L


Rám provedení P

Rám je určen primárně do sádrokartonových stěn. Uchycení rámu se provádí na nosné profily jako u provedení L. Tento typ rámu se používá pouze u dvířek, jejichž venkovní rozměr je větší než 500x500 mm.
Provedení rámu L a P je pouze pro revizní dvířka určené do sádrokartonové příčky nebo podhledu. Tedy označení dvířek STURA 20 a STURA 20S.
Rám provedení P Rám provedení P


Rám provedení Z

Rám profilovaný ve tvaru písmene Z, primárně se používá u revizních dvířek do zděných stěn a to u všech rozměrů. Označení typ TUR 20 pro jednokřídlé a 2 TUR 20 pro dvoukřídlé dvířka.
Rám provedení Z Rám provedení Z


Kontaktní formulář:


Odesláním souhlasíte s: Podmínky ochrany osobních údajů


Působíme po celé Moravě:
Adamov, Blansko‎, Bojkovice‎, Brno‎, Brtnice‎, Brumov-Bylnice‎, Brušperk‎, Břeclav‎, Břidličná‎, Bučovice‎, Bystřice nad Pernštejnem, Bystřice pod Hostýnem, Bzenec‎, Dačice‎, Dolní Kounice, Dubňany‎, Frenštát pod Radhoštěm, Fryšták‎, Hanušovice‎, Hodonín‎, Holešov‎, Hranice, Hrotovice‎, Hrušovany nad Jevišovkou, Hulín‎, Hustopeče‎, Chropyně‎, Ivančice‎, Ivanovice na Hané, Jaroměřice nad Rokytnou, Jemnice‎, Jevíčko‎, Jevišovice‎, Karolinka‎, Kelč‎, Klobouky u Brna, Kojetín‎, Konice‎, Kopřivnice‎, Koryčany‎, Kostelec na Hané‎, Kroměříž‎, Kunovice‎, Kunštát‎, Kuřim‎, Kyjov‎, Lanžhot‎, Letovice‎, Lipník nad Bečvou‎, Litovel‎, Loštice‎, Luhačovice‎, Mikulov‎, Miroslav, Modřice‎, Mohelnice‎, Moravská Třebová, Moravské Budějovice, Moravský Beroun, Moravský Krumlov, Náměšť nad Oslavou, Napajedla‎, Němčice nad Hanou, Nové Město na Moravě, Nový Jičín, Olešnice, Otrokovice‎, Plumlov‎, Podivín‎, Pohořelice, Potštát‎, Přerov, Příbor, Rájec-Jestřebí, Rajhrad‎, Rosice, Rousínov‎, Rožnov pod Radhoštěm‎, Rýmařov‎, Slavičín‎, Slavkov u Brna, Slavonice‎, Slušovice‎, Staré Město, Strážnice, Šlapanice‎, Šternberk‎, Štíty‎, Šumperk‎, Telč‎, Tišnov, Tovačov, Třebíč, Třešť, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Uherský Ostroh, Újezd u Brna, Uničov, Úsov, Valašské Klobouky, Valašské Meziříčí, Valtice, Velká Bíteš, Velká Bystřice, Velké Bílovice, Velké Meziříčí, Velké Opatovice, Velé Pavlovice, Veselí nad Moravou, Veverská Bítýška, Vizovice, Vracov, Vsetín, Vyškov, Zábřeh, Zbýšov, Zlín, Znojmo, Zubří, Ždánice, Židlochovice.
.