Mob: +420 777 824 714

Těsnící a spárovací materiály


Požární ochrana stavebních a dilatačních spár

Každá velká betonová stavba potřebuje dilatační spáry, které zajišťují vyrovnávání objemových změn a deformací betonu, které jsou způsobené teplotními výkyvy, nepravidelným sedáním stavebních základů. Naše firma poskytuje požární ochranu stavebních a dilatačních spár pomocí systémů Promat.


Dilatační spáry Požární ochrana stavebních a dilatačních spár

Dilatační spáry se běžně vyplňují elastickými pásky z PVC. Pro ochranu těchto elastických spárovacích pásků před účinky požáru jsou k dispozici prvky pro výplň spár PROMASEAL®-PL. Spára se v místě namáhaném ohněm vyplní minerální vlnou, která je poté překryta prefabrikovaným prvkem pro výplň spár PROMASEAL®-PL. Pro vnější překrytí případně jako ochrana před klimatickými vlivy se následně používá trvale elastická spárovací těsnící hmota. Výplň spár PROMASEAL®-PL se skládá z pásků PROMASEAL® a z mezivrstev z pěnové hmoty. Díky těmto mezivrstvám je možno prvek stlačit v celé jeho šířce, díky čemuž po vtlačení uvázne a udrží se ve spáře. Pokud dojde k požáru, pěnová hmota odhoří a zpěňující materiál PROMASEAL®-PL vytvoří velkým zvětšením objemu požárně ochrannou pěnu, která plní a uzavírá spáry. Takto se zamezí tepelnému namáhání i prohoření dilatačních profilů.


Posuvné ložisko

Je důležité, aby v případě požáru elastomerová nebo neoprenová posuvná ložiska zůstala plně funkční. V závislosti na tepelné reakci použitých umělých hmot mohou být provedeny obklady PROMATECT®. Pro vytvoření žádoucích detailů je možné přihlédnout i k posuvu dilatačních spár.


Konstrukční spáry ve stavebních dílcích

Pro uzavření spár ve všech oblastech stavebnictví, u lehkých příček při spojení stěny a stropu, jakož i k utěsnění průchodu stěnami a stropy v požární ochraně elektrických a vzduchotechnických vedení, lze použít zpěňující těsnící materiály PROMASEAL®-PL, PROMASEAL®-ST, PROMASEAL®-S, PROMASEAL®-AG, PROMASEAL®-A, PROMASTOP®-I a PROMASTOP®-A spray. Další možný způsob řešení těchto spár je pomocí protipožární pěny PROMAFOAM®-C.


Dokumenty ke stažení:


Materiály:


Kontaktní formulář:


Odesláním souhlasíte s: Podmínky ochrany osobních údajů


Působíme po celé Moravě:
Adamov, Blansko‎, Bojkovice‎, Brno‎, Brtnice‎, Brumov-Bylnice‎, Brušperk‎, Břeclav‎, Břidličná‎, Bučovice‎, Bystřice nad Pernštejnem, Bystřice pod Hostýnem, Bzenec‎, Dačice‎, Dolní Kounice, Dubňany‎, Frenštát pod Radhoštěm, Fryšták‎, Hanušovice‎, Hodonín‎, Holešov‎, Hranice, Hrotovice‎, Hrušovany nad Jevišovkou, Hulín‎, Hustopeče‎, Chropyně‎, Ivančice‎, Ivanovice na Hané, Jaroměřice nad Rokytnou, Jemnice‎, Jevíčko‎, Jevišovice‎, Karolinka‎, Kelč‎, Klobouky u Brna, Kojetín‎, Konice‎, Kopřivnice‎, Koryčany‎, Kostelec na Hané‎, Kroměříž‎, Kunovice‎, Kunštát‎, Kuřim‎, Kyjov‎, Lanžhot‎, Letovice‎, Lipník nad Bečvou‎, Litovel‎, Loštice‎, Luhačovice‎, Mikulov‎, Miroslav, Modřice‎, Mohelnice‎, Moravská Třebová, Moravské Budějovice, Moravský Beroun, Moravský Krumlov, Náměšť nad Oslavou, Napajedla‎, Němčice nad Hanou, Nové Město na Moravě, Nový Jičín, Olešnice, Otrokovice‎, Plumlov‎, Podivín‎, Pohořelice, Potštát‎, Přerov, Příbor, Rájec-Jestřebí, Rajhrad‎, Rosice, Rousínov‎, Rožnov pod Radhoštěm‎, Rýmařov‎, Slavičín‎, Slavkov u Brna, Slavonice‎, Slušovice‎, Staré Město, Strážnice, Šlapanice‎, Šternberk‎, Štíty‎, Šumperk‎, Telč‎, Tišnov, Tovačov, Třebíč, Třešť, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Uherský Ostroh, Újezd u Brna, Uničov, Úsov, Valašské Klobouky, Valašské Meziříčí, Valtice, Velká Bíteš, Velká Bystřice, Velké Bílovice, Velké Meziříčí, Velké Opatovice, Velé Pavlovice, Veselí nad Moravou, Veverská Bítýška, Vizovice, Vracov, Vsetín, Vyškov, Zábřeh, Zbýšov, Zlín, Znojmo, Zubří, Ždánice, Židlochovice.