Mob: +420 777 824 714

Protipožární příčky


Protipožární stěny, požární bezpečnost pro dřevěné sloupy a nosníky

Protipožární příčky PROMATECT® zabraňují průchodu ohně a kouře a zamezují tak rozšíření požáru. Vedle této požadované funkce požárního předělu plní i statickou funkci jako nosné, případně výztužné stavební dílce. Tyto funkce musí být v případě požáru zachovány po určité časové období.
Protipožární příčky PROMATECT® se vyrábějí v provedení nosném i nenosném. Podle požadavku mohou být příčky složeny z jedné nebo ze dvou vrstev, v úpravě např. jako stěny šachet bez výztužných sloupků nebo jako nenosné příčky s kovovými sloupky. V nosném provedení se vyrábějí jako ocelová hrázděná stěna nebo s pomocnou konstrukcí ze dřeva. Do všech stěn typu PROMATECT® lze bez větších stavebních úprav vestavět požární uzávěry, požární klapky, požárně ochranná zasklení a prostupy pro elektrické kabely, vedení, potrubí a větrací tvarovky.


Požární stěny Promat Protipožární příčky

Speciální montované nosné požární stěny Promat jsou vhodné k členění větších budov a k vytváření požárních úseků, zvláště v průmyslových stavbách. Požární stěny Promat splňují požadavky na vyšší hodnotu požární odolnosti i požadavky na zvýšenou pevnost spojů.


Stěny s dřevěnými stojkami a obkladem PROMATECT®

Pro rekonstrukci staré zástavby používáme osvědčené lehké nenosné a nosné stěny s dřevěnými stojkami a obkladem PROMATECT®, které jsou velmi efektivní.


Hrázděné stěny ze dřeva

V případě nosné hrázděné stěny ze dřeva se obklad pomocí desek PROMATECT® provádí pouze z jedné strany, ale klasifikace REI 30 až REI 60 platí pro působení ohně z obou stran. Desky své uplatnění nacházejí při rekonstrukci domů z hrázděného zdiva, neboť zde může hrázděná stěna zůstat z jedné strany viditelná. Desky PROMATECT®-H a PROMATECT®-L mají výborné vlastnosti a může být s nimi dosáhnuto vysoké hodnoty požární odolnosti.
Protipožární desky PROMATECT® umožňují výrobu montovaných stěn o nízké hmotnosti a s dobrými akustickými a požárně ochrannými vlastnostmi. Kovové konstrukce mohou tvořit běžné tenkostěnné ocelové profily, které jsou použity dle příslušných katalogových listů a výrobních předpisů. Požárně ochranné stavební desky PROMATECT® splňují podmínky třídy reakce na oheň A1 dle ČSN EN 13501-1.


Dokumenty ke stažení:


Materiály:


Kontaktní formulář:


Odesláním souhlasíte s: Podmínky ochrany osobních údajů


Působíme po celé Moravě:
Adamov, Blansko‎, Bojkovice‎, Brno‎, Brtnice‎, Brumov-Bylnice‎, Brušperk‎, Břeclav‎, Břidličná‎, Bučovice‎, Bystřice nad Pernštejnem, Bystřice pod Hostýnem, Bzenec‎, Dačice‎, Dolní Kounice, Dubňany‎, Frenštát pod Radhoštěm, Fryšták‎, Hanušovice‎, Hodonín‎, Holešov‎, Hranice, Hrotovice‎, Hrušovany nad Jevišovkou, Hulín‎, Hustopeče‎, Chropyně‎, Ivančice‎, Ivanovice na Hané, Jaroměřice nad Rokytnou, Jemnice‎, Jevíčko‎, Jevišovice‎, Karolinka‎, Kelč‎, Klobouky u Brna, Kojetín‎, Konice‎, Kopřivnice‎, Koryčany‎, Kostelec na Hané‎, Kroměříž‎, Kunovice‎, Kunštát‎, Kuřim‎, Kyjov‎, Lanžhot‎, Letovice‎, Lipník nad Bečvou‎, Litovel‎, Loštice‎, Luhačovice‎, Mikulov‎, Miroslav, Modřice‎, Mohelnice‎, Moravská Třebová, Moravské Budějovice, Moravský Beroun, Moravský Krumlov, Náměšť nad Oslavou, Napajedla‎, Němčice nad Hanou, Nové Město na Moravě, Nový Jičín, Olešnice, Otrokovice‎, Plumlov‎, Podivín‎, Pohořelice, Potštát‎, Přerov, Příbor, Rájec-Jestřebí, Rajhrad‎, Rosice, Rousínov‎, Rožnov pod Radhoštěm‎, Rýmařov‎, Slavičín‎, Slavkov u Brna, Slavonice‎, Slušovice‎, Staré Město, Strážnice, Šlapanice‎, Šternberk‎, Štíty‎, Šumperk‎, Telč‎, Tišnov, Tovačov, Třebíč, Třešť, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Uherský Ostroh, Újezd u Brna, Uničov, Úsov, Valašské Klobouky, Valašské Meziříčí, Valtice, Velká Bíteš, Velká Bystřice, Velké Bílovice, Velké Meziříčí, Velké Opatovice, Velé Pavlovice, Veselí nad Moravou, Veverská Bítýška, Vizovice, Vracov, Vsetín, Vyškov, Zábřeh, Zbýšov, Zlín, Znojmo, Zubří, Ždánice, Židlochovice.