Mob: +420 777 824 714

Požární ochrana prostupů potrubí


Prostupy odpadů, přívodů vody a jiných trubních vedení

Speciální ucpávky systémem PROMASTOP® zajišťují požární odolnost konstrukce požárního úseku. Nabízíme vám tak spolehlivé protipožární řešení prostupů potrubí zdravotechnických instalací a ostatních trubních vedení. Požární ochrana prostupů potrubí

Budovy jsou dle předpisů vždy děleny do požárních úseků. Těmito úseky následně procházejí prvky TZB, především trubní a kabelové vedení. Certifikované systémy PROMASTOP® jsou použitelné pro veškerá utěsnění prostupů na každé stavbě.

Jedná se o požárně ochranné manžety PROMASTOP®, které uzavřou a přeruší trubní vedení pro nehořlavé kapaliny a plyny (kroměVZT), odpady, potrubní poštu a centrální vysavač. Díky tomu se požár nerozšíří do dalších požárních úseků. Manžetový pás PROMASTOP® je zakrácen přímo na stavbě dle aktuální situace. V případě, že se jedná o extrémně velká hořlavá potrubí, kde nestačí běžné manžety, je vhodná protipožární manžeta PROMASTOP®-FC10, která je speciálně vyvinuta pro tato potrubí.

Systémy Promat také nabízejí unikátní systémy těsnění potrubí na bázi speciálních tmelů PROMASEAL® a stěrek PROMASTOP®. Endotermní stěrka PROMASTOP®-CC odolává vodě a agresivním kapalinám.


Produkty:


Štítek ke konstrukcím Promat

Popis výrobku
Štítky slouží k označování požárních konstrukcí Promat s klasifi kací a pro identifi kaci takové konstrukce na stavbách je jeho umístění ke konstrukci nezbytné. Na štítku se musí pro úplnost identifi kace vyplnit požadovaná políčka - typ konstrukce (katalogové číslo), její požární odolnost a montážní fi rma, která zhotovení konstrukce prováděla, včetně datumu provádění. Označení sestává vždy ze samotného štítku (buď verze samolepící nebo plastová, šroubovací) a revizního kolečka, vyznačující datum příští revize.

Oblasti použití
Všechny požární konstrukce Promat.

Popis Rozměry štítku
Štítek ke konstrukcím Promat, samolepící 100 × 85 mm
Štítek ke konstrukcím Promat, plastový, montovatelný 70 × 95 mm
Kontrolní známka ke konstrukcím Promat, samolepící ø 24 mm

Dokumenty ke stažení: Štítek ke konstrukcím Promat


PROMATECT-H - Požárně ochranné stavební desky

Popis výrobku
Kalcium-silikátové požárně ochranné stavební desky PROMATECT®-H, bez azbestu. Samonosné stavební desky velkého formátu pro požární ochranu staveb.

Oblasti použití
Výroba stavebních dílců pro stavebně technickou požární ochranu, které lze dle platných úředních dokladů použít ve všech oblastech pozemního stavitelství.

Třída reakce na oheň
A1 dle ČSN EN 13 501-1.

Technické údaje
  • Součinitel tepelné vodivosti λ: 0,175 W/mK
  • Objemová hmotnost ρ: cca 870 kg/m3

Základní zatřídění nehořlavé, požárně odolné, kalcium-silikátové
  Hořlavost DIN 4102, Part 1
BS 476, Part 4
EN 13051-1:A1
(Classification Report WFRGent 11527C)
Nehořlavé
  Formát desek (délka x šířka) mm 1250 x 2500
  Tolerance rozměrů mm ± 0.3
  Tloušťky desek mm 6, 8, 10, 12, 15, 20, 25
  Tolerance tloušťky mm 6 - 12 mm
15 - 20 mm
> 20mm
± 0.5
± 1.0
± 1.5
  Objemová hmotnost Kg/m3 ca. 870
  Hodnota pH (přibližná) pH 12
  Součinitel tepelné vodivosti λ W/m°K ca.0.175 (at 20°C)
  Water absorption g/cm3 0.50
  Moisture diffusion resistance μ ca. 20
  Typical moisture content (at EMC*) % 5 - 10
  Vlastnosti povrchu Horní strana: jemný, nebroušený
Spodní strana: jemná struktura
Barva: béžově bílá
  Skladování Na rovném podkladu, na suchém místě.

Dokumenty ke stažení: 

Materiály: PROMATECT-H deska

Bezpečnostní listy: PROMATECT

Katalog PBS IV.: 

Kontaktní formulář:


Odesláním souhlasíte s: Podmínky ochrany osobních údajů


Působíme po celé Moravě:
Adamov, Blansko‎, Bojkovice‎, Brno‎, Brtnice‎, Brumov-Bylnice‎, Brušperk‎, Břeclav‎, Břidličná‎, Bučovice‎, Bystřice nad Pernštejnem, Bystřice pod Hostýnem, Bzenec‎, Dačice‎, Dolní Kounice, Dubňany‎, Frenštát pod Radhoštěm, Fryšták‎, Hanušovice‎, Hodonín‎, Holešov‎, Hranice, Hrotovice‎, Hrušovany nad Jevišovkou, Hulín‎, Hustopeče‎, Chropyně‎, Ivančice‎, Ivanovice na Hané, Jaroměřice nad Rokytnou, Jemnice‎, Jevíčko‎, Jevišovice‎, Karolinka‎, Kelč‎, Klobouky u Brna, Kojetín‎, Konice‎, Kopřivnice‎, Koryčany‎, Kostelec na Hané‎, Kroměříž‎, Kunovice‎, Kunštát‎, Kuřim‎, Kyjov‎, Lanžhot‎, Letovice‎, Lipník nad Bečvou‎, Litovel‎, Loštice‎, Luhačovice‎, Mikulov‎, Miroslav, Modřice‎, Mohelnice‎, Moravská Třebová, Moravské Budějovice, Moravský Beroun, Moravský Krumlov, Náměšť nad Oslavou, Napajedla‎, Němčice nad Hanou, Nové Město na Moravě, Nový Jičín, Olešnice, Otrokovice‎, Plumlov‎, Podivín‎, Pohořelice, Potštát‎, Přerov, Příbor, Rájec-Jestřebí, Rajhrad‎, Rosice, Rousínov‎, Rožnov pod Radhoštěm‎, Rýmařov‎, Slavičín‎, Slavkov u Brna, Slavonice‎, Slušovice‎, Staré Město, Strážnice, Šlapanice‎, Šternberk‎, Štíty‎, Šumperk‎, Telč‎, Tišnov, Tovačov, Třebíč, Třešť, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Uherský Ostroh, Újezd u Brna, Uničov, Úsov, Valašské Klobouky, Valašské Meziříčí, Valtice, Velká Bíteš, Velká Bystřice, Velké Bílovice, Velké Meziříčí, Velké Opatovice, Velé Pavlovice, Veselí nad Moravou, Veverská Bítýška, Vizovice, Vracov, Vsetín, Vyškov, Zábřeh, Zbýšov, Zlín, Znojmo, Zubří, Ždánice, Židlochovice.