Mob: +420 777 824 714

Požární kabelové přepážky a ucpávky


Utěsnění prostupů instalací, kabelové přepážky a přepážky k zabudování do stěn a stropů.

Pokud je nezbytné, aby elektroinstalace procházely z jednoho požárního úseku do druhého, je důležité, aby hodnoty požární odolnosti a celistvosti dělících stavebních konstrukcí byly zachovány. Optimální řešení nabízí systém PROMASTOP®, který je možné aplikovat dle daných podmínek.


Kabelové přepážkyPožární kabelové přepážky a ucpávky

Kabelové přepážky PROMASTOP® jsou navrženy tak, aby uzavíraly otvory potřebné pro průchod kabelů stěnami a stropy. Pokud dojde k požáru, zabraňují rozšíření kouře a ohně do dalších požárních úseků, únikových cest, chodeb, schodišťových prostorů atd.
Použít lze podle dané situace deskové přepážky PROMASTOP®, zděné přepážky PROMASTOP® nebo těsnící systémy PROMASTOP®. V případě volby deskových přepážek PROMASTOP® se vedle přesně definovaných desek z minerální vlny používají požárně ochranné stěrkové hmoty a nátěry, které jsou nanášeny na desky z minerální vlny s předepsaným přesahem na okolní konstrukce a prostupující instalace (kabely, kabelové lávky, kabelové žlaby).

  • PROMASTOP®-I - zpěňující požárně ochranná stěrková hmota, která při teplotě cca 180 °C začíná pěnit s nárůstem objemu až 1:25 a vytvoří na površích chráněných konstrukcí a instalací tepelně izolační vrstvu.
  • PROMASEAL®-A spray – je tvořený na bázi směsí disperze akrylátu, působí endotermně. Po aplikaci stěrka vytvoří pružnou membránu, která snáší dilatační pohyby, je odolná povětrnosti, agresivním chemickým látkám a vlhkosti. Přepážky jsou kouřotěsné a tlakotěsné.
  • PROMASTOP®-CC - speciální hybridní požárně ochranný nátěr na vodní bázi. Kombinuje zpěňující a ablativní vlastnosti. Odolává povětrnostním podmínkám, agresivním chemickým látkám a vlhkosti.
Zděné přepážky PROMASTOP® se skládají ze speciální požárně ochranné malty, která je na stavbu dodávána v suchém stavu a následně se přímo a stavbě smíchá s přesným množstvím vody. Takto se vytvoří optimálně tvárná malta. V místě kabelů je doplněna tmelem PROMASEAL®-AG.

Kabelové ucpávky PROMASEAL® využívají různých specifických vlastností protipožárních tmelů – PROMASEAL®-A a PROMASEAL®-AG. Tyto ucpávky jsou vhodné pro prostupy menších rozměrů se speciálními požadavky.

Kabelová polštářová přepážka PROMASTOP® se skládá z protipožárních polštářů se zpěňující hmotou, která dokáže během požáru asi čtyřnásobně zvětšit svůj objem. Pokud již tyto polštářky nebyly aktivovány, lze je velmi snadno demontovat a opětovně použít.

Dokumenty ke stažení:

Katalog PBS IV. (verze 2015)


Materiály (verze 2015)


Kontaktní formulář:


Odesláním souhlasíte s: Podmínky ochrany osobních údajů


Působíme po celé Moravě:
Adamov, Blansko‎, Bojkovice‎, Brno‎, Brtnice‎, Brumov-Bylnice‎, Brušperk‎, Břeclav‎, Břidličná‎, Bučovice‎, Bystřice nad Pernštejnem, Bystřice pod Hostýnem, Bzenec‎, Dačice‎, Dolní Kounice, Dubňany‎, Frenštát pod Radhoštěm, Fryšták‎, Hanušovice‎, Hodonín‎, Holešov‎, Hranice, Hrotovice‎, Hrušovany nad Jevišovkou, Hulín‎, Hustopeče‎, Chropyně‎, Ivančice‎, Ivanovice na Hané, Jaroměřice nad Rokytnou, Jemnice‎, Jevíčko‎, Jevišovice‎, Karolinka‎, Kelč‎, Klobouky u Brna, Kojetín‎, Konice‎, Kopřivnice‎, Koryčany‎, Kostelec na Hané‎, Kroměříž‎, Kunovice‎, Kunštát‎, Kuřim‎, Kyjov‎, Lanžhot‎, Letovice‎, Lipník nad Bečvou‎, Litovel‎, Loštice‎, Luhačovice‎, Mikulov‎, Miroslav, Modřice‎, Mohelnice‎, Moravská Třebová, Moravské Budějovice, Moravský Beroun, Moravský Krumlov, Náměšť nad Oslavou, Napajedla‎, Němčice nad Hanou, Nové Město na Moravě, Nový Jičín, Olešnice, Otrokovice‎, Plumlov‎, Podivín‎, Pohořelice, Potštát‎, Přerov, Příbor, Rájec-Jestřebí, Rajhrad‎, Rosice, Rousínov‎, Rožnov pod Radhoštěm‎, Rýmařov‎, Slavičín‎, Slavkov u Brna, Slavonice‎, Slušovice‎, Staré Město, Strážnice, Šlapanice‎, Šternberk‎, Štíty‎, Šumperk‎, Telč‎, Tišnov, Tovačov, Třebíč, Třešť, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Uherský Ostroh, Újezd u Brna, Uničov, Úsov, Valašské Klobouky, Valašské Meziříčí, Valtice, Velká Bíteš, Velká Bystřice, Velké Bílovice, Velké Meziříčí, Velké Opatovice, Velé Pavlovice, Veselí nad Moravou, Veverská Bítýška, Vizovice, Vracov, Vsetín, Vyškov, Zábřeh, Zbýšov, Zlín, Znojmo, Zubří, Ždánice, Židlochovice.