Dřevěné trámové stropy

Hledáte způsob jak ochránit dřevěné trámové stropy a střechy? Doporučit vám můžeme speciální obklady z protipožárních desek PROMATECT®, které dokážou i při své malé tloušťce zajistit vysokou požární odolnost. Díky velkému množství variant lze navíc tuhle požární ochranu kombinovat s tepelnou nebo se zvukovou izolací.


Protipožární obklady dřevěných trámových stropů a střechProtipožární obklady dřevěných trámových stropů a střech

Technologické vlastnosti desek PROMATECT® jsou srovnatelné se dřevem a dřevěným materiálem. Jejich opracování se tedy provádí podobným způsobem. Protipožární desky PROMATECT® mají těsnící vrstvu a v případě požáru si zachovávají svoji nosnost. Toto je jejich velká přednost na rozdíl od jiných stavebních materiálů.

Protipožární desky PROMATECT® mohou být použité jako přímý obklad trámových stropů a střech a v případě obkladu stropů mohou být také zavěšené. Velkou výhodou je také to, že při použití podhledů PROMATECT® není potřeba odstraňovat původní vrstvy omítky a obkladu. Díky tomu montáž probíhá velmi rychle a také se eliminují další náklady. Protipožární desky PROMATECT® jsou certifikované a úředně odzkoušené. Vybírat můžete z různých hodnot požární odolnosti od 30 do 120 minut.

Použité materiály: