Stabilita ocelových konstrukcí při požáru

I když dokáže ocelová konstrukce dobře vzdorovat ohni, v důsledku působení vysokých teplot ovšem ztrácí svoji nosnost a stabilitu. Pro tyto případy je proto důležité podpořit odolnost ocelové konstrukce vhodným protipožárním obkladem.

Protipožární obklad ISOVER FireProtect

Vhodným řešením je použití protipožárního obkladu ISOVER FireProtect, který dokáže spolehlivě ochránit všechny druhy ocelových konstrukcí v plné šíři požadavků, které jsou na jejich požární odolnost kladeny projekčními normami. Protipožární obklady ISOVER FireProtect se skládá ze speciálních vláknitých desek. Jedná se o materiál, který vznikl rozvlákňováním taveniny ze směsi čediče, vysokopecní strusky, diabasu a dalších. Výhodou je, že desky neobsahují žádná azbestová vlákna. Aplikace desek ISOVER FireProtect je navíc v ČR schválena hygienickými orgány bez omezení.

Protipožární obklad ocelových konstrukcí Fire Protect

Obložení ocelových nosných sloupů

Protipožární obklad ISOVER FireProtect je vhodný pro obložení ocelových nosných sloupů nebo nosníků a lze jej použít k protipožární ochraně konstrukční oceli s požadavkem na požární odolnost od R 30 do R 240. Zkouškami v akreditované zkušebně SINTEF NBL bylo dle normy ENV 13381-4 prokázáno, že použitím obkladu ISOVER FireProtect je možné docílit požární odolnosti ocelové konstrukce R 30 až R 240, v závislosti na použité tloušťce izolace. Pokud máte zájem o realizaci protipožárního obkladu, kontaktujte nás.

Používáme pouze ty nejkvalitnější materiály

                    Rockwool    Isover    Promat Hilti 


 Zobrazit_produkty 

Kde nás najdete