Jak funguje stříkaná pěnová izolace?

Stříkaná pěnová izolace je stále žádanější. Stříkaná pěna v sobě kombinuje dvě složky, kterými jsou Izokyanát a pryskyřice. Když se tyto složky pod určitou teplotou a tlakem společně smíchají, vytvoří speciální směs, která pomocí nadouvadel navýší svůj objem 50 -150x.

Podle vzniklé buněčné struktury se potom stříkaná pěna dělí na pěnu s otevřenou nebo s uzavřenou strukturou buněk. Ke smísení obou složek dochází až ve směšovací komoře stříkací pistole. To znamená těsně před dopadem směsi na zateplovaný podklad. Na podkladu dopadlá tekutina začne během několika sekund reagovat, a tím dochází k dokonalému vyplnění prostoru, včetně všech spár a obtížně přístupných detailů. Zateplení stříkanou izolační pěnou trvá pouze jeden den a lze jej provádět během celého roku.

V případě, že je izolování stavby provedeno správně, nemění pěna svůj tvar a vydrží po celou dobu životnosti stavby. Svojí flexibilitou se přizpůsobí i pohybu budovy a drží tak velmi pevně za každé situace. Vzhledem k tomu, že stříkaná PUR pěna není chuťově ani pachově zajímavá pro hlodavce, dokáže spolehlivě odolat případným škůdcům. Máte zájem o zateplení domu stříkanou pěnovou izolací? Kontaktujte naši firmu A1 servis CZ, s.r.o., kde máme s izolováním staveb několikaleté zkušenosti.


Používáme pouze ty nejkvalitnější materiály

                    Rockwool    Isover    Promat Hilti 


 Zobrazit_produkty 

Kde nás najdete