Ochrana ocelových konstrukcí před požárem

Datum: 31. 10. 2018

Hledáte opravdu spolehlivé a účinné řešení jak zajistit ochranu ocelových konstrukcí před požárem? I když jsou ocelové konstrukce odolné vůči ohni, při vysokých teplotách ztrácejí svoji nosnost a ohrožují tak celou stabilitu budovy. Doporučit vám můžeme protipožární obklad ISOVER FireProtect, který dokáže spolehlivě ochránit všechny druhy ocelových konstrukcí.

Jedná se o speciální desky, které jsou vyrobené z vláken rozvlákněné taveniny ze směsi čediče, vysokopecní strusky, diabasu a dalších. Desky neobsahují žádná azbestová vlákna a jejich aplikace je schválena v ČR hygienickými orgány bez omezení. Zkouškami v akreditované zkušebně SINTEF NBL bylo dle normy ENV 13381-4 prokázáno, že použitím obkladu ISOVER FireProtect je možné docílit požární odolnosti ocelové konstrukce R 30 až R 240, v závislosti na použité tloušťce izolace.

Protipožární obklad ISOVER FireProtect je vhodný pro ocelové nosné sloupy nebo nosníky a může být použit i pro protipožární ochranu konstrukční oceli s požadavkem na požární odolnost od R 30 do R 240.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  
Zpět